archívum

Cikkek

holnap osztályozó!

2013.06.07

Csapatunk holnap 17.00 órától lép pályára Budapesten a Rákosmente ellen. Bár nem biztos, hogy a végén az eredmény fog dönteni, a tét mégis az NB III.ba kerülés és ehhez minél jobb eredményt kellene elérnünk a két mérkőzésen. Ami majdnem biztos, hogy a kapuban ezúttal Kövesfalvi István áll majd, de nem kizárt, hogy több más játékos sem áll majd rendelkezésre, így némileg felforgatott összeállításban játszhat majd a csapat.

1997. tavasz Budaőrs-Veresegyház

2013.02.05

Északi csoport
Budaörs-Veresegyházi KSK 4-2 (1-0)
Rimaszombati út, 50 néző. Vezet¬te: Czeglédi (Bokos, Lisztig).
Veresegyház: Kiss - Virkler T., Telek, Horváth M. Galambos (Pa- szinger) - Virkler Z. Haraszti, Topo- lánszki, Lehoczky (Eged) - Bajkai, Tóth. Edző: Húszai Tamás.
Gólszerzők: Virkler Z., Bajkai.
Sárga lap: Tóth.
Jók: Bajkai, Virkler
A rendkívül sportszerű mérkőzé¬sen a mintegy félszáz néző az első félidőben csak egy ízben kénysze¬rült arra, hogy megszakítsa napfür¬dőzését: a 23. percben Boda lábát húzták el a 16-oson belül, s a meg¬ítélt büntetőt Obreczán a szerencsé¬vel karöltve értékesítette. A hazaiak vezető találata után Húszai edző át¬szervezte együttesét: Tóth húzódott hátra a gyors Boda megfékezésére, az addig bizonytalan Galambost pe¬dig Paszinger váltotta fel, aki a tá¬madósorba került. A második játék¬részt góllal nyitotta a Veresegyháza: Virkler Z. indult meg a jobb oldalon, majd az alapvonaltól (!) két méter¬re, a büntetőterületen kívülről úgy lőtte meg a labdát, hogy az a megle¬pett és beadásra számító hazai ka¬pus mellett a jobb alsó sarokban kö¬tött ki. Újabb tíz perc elteltével már a látogatóknál volt az előny, miután Bajkai nyolcméteres ballábas bom¬bája Lénárttal együtt került a háló¬ba. A hidegzuhany felébresztette a sütkérező budaörsieket. A félidő közepén az előrehú¬zódó Abrudbányai egy távoli, jól el¬talált lövéssel egyenlített is. A ven¬dégek egy sarokrúgást követően új¬ra vezethettek volna, ám a fejes el¬akadt egy védőben, a túloldalon vi¬szont Abrudbányai előbb a kapufát találta el, majd kisvártatva szabad¬rúgásból már a léc alá csavarta a labdát.

2000. tavasz Veresegyház-Vecsés

2013.02.05

2000. tavasz, MEGYEI I. OSZTÁLY Veresegyház-Vecsés 2-2 (0-1)
Veresegyház, 600 néző. Jv.: Demeter.
Veresegyház: Koszta - Virkler T., Ba¬logh, Nádasdi, Tóth Sz., Laczina, Törteli, Hajnal (Pál, 70. p.), Virkler Z., Tóth L. (Hutter szünetben), Bajkai.
Gól: Bajkai (66. p.), Nádasdi (71.»,
Kiállítva: Virkler T (67. p.), Törteli (73. p.), illetve Czipper (78. p.).
Úgy kezdődött, mint egy gálaelőadás a Veresegyház-Vecsés mérkőzés. Az 5. percben a vendégek örömszerzője, Roik egy szabadrúgásból a sorfal felett átívelt lövéssel szerzett vezetést. A 25. percben a hazaiak is szabadrúgáshoz jutottak a ka¬pu előtt, Balogh azonban a lécre fejelt. - Hányszor mondtam már, hogy lefelé fe¬jelj, ne felfelé! Koszta 8 perc múlva bravúrral hárított szögletre egy vecsési szabadrúgáslövést.
A félidő hajrájában kezdődött el az a folyamat, ami a gálamérkőzést mássá for¬málta. A hazaiak két játékosa kapott sár¬galapot, egy vecsési kezezést lap nélkül hagyott a bíró. Mondták is a nézők, biztos azért, mert a vendégek úgyis narancssár¬ga mezben játszanak. A folytatásban ki¬derült, a vecsésiek presztízsből, a veresiek a második helyért akartak győzni. Az 52. percben Roik talált újra a hálóba, majd perceken belül kiegyenlítette a já¬tékvezető a sárgaarányt, sőt a 65. percben a harmadik vecsési is megkapta a lapot. Tálán ez zavarta meg a bajnokokat, de tény, hogy egy percre rá Bajkai szépített. A remény felcsillant, a szurkolók druk¬kolni kezdtek, a Veresegyház meglódult — ám ekkor kiállították Virkler Tamást. Emberhátrányban is sikerült Nádasdinak az egyenlítés! Két percel később a bíró Törteli leküldésével 9 tagúra csonkolta a csapatot. A szépítő gól óta pedig csak 7 perc telt el.
A bajnokok ellen ilyen helyzetben már nem sok reménye maradt Majnik János csapatának. Igaz, a 78. percben a narancssárgák is megfogyatkoztak Czipper kiállításával és a bíró öt percet hosszabbí¬tott. A 94. percben csak egy újabb kapufa vigasztalta a hazai szurkolókat.
Valaki úgy fogalmazott közülük, hogy a bajnokság első két helyezettétől ilyen küzdelmes játék is várható. Alighanem neki volt igaza. Fortuna asszony most tá¬vol tartotta a győzelem betűjével kezdő¬dő nevű csapatoktól a diadalt.

1985. szeptember 1. Veresegyház-Dunavarsány

2013.02.05

2009. október-november

2012.08.15

2009. nov.
A sáros talaj miatt nehezen tudtunk folyamatos játékot kialakítani. Nagyon nehéz dolgunk volt, mert az Üllő eddig is nagyon megnehezítette az élmezőny
csapatainak életét.
7. Borgulya vezényletével hagytunk ki egy helyzetet
13. Répásit forgatták meg a szélen, a középreadásból Inotai lőtt a hálóba. Ez volt Inotai 13-dik gólja. A 20-dik percig még foro kétszer veszélyeztetett,
egyik esetben szöglet után fejelt a kapufára, majd a kapus védte lövését, valamint Borgulya szabadját védte Jónás. A félidőig még Huszai fejese szállt
mellé, Czene labdaszerzése után mindenki lábán végig ment a laszti, de senki nem tudott igazán beleérni. Borgulya passzát Huszai lábáról lopta le Jónás,
Wirkler erőtlen lövése már csemege volt neki. Foro kísérletét ismét Jónás ártalmatlanította, és a játékrészt is hatalmas bravúrral zárta a kapus.
A második félidőben mi támadtunk, kivéve egy üllői kapufát. Huszai közvetlen-közelről miliméterekkel pörgetett mellé, tegyük hozzá, onnan illik gólt lőni.
A 25-dikben háromszor is rálőttük, de Jónás mindhármat bravúrral (a másodikat Wirklerét már-már földöntúlival) védte, és Kovács Balázs bepofozta. A két
gólunk közt Huszai rontott el egy helyzetet. a 27-dikben Középpályán szereztünk labdát, melynek végén Csépányi kicselezte a Jónást, és az üres kapuba gurított.
Ezek után az Üllő visszajött a meccsbe, de az ő lövéseik még a mieinknél is jóval rosszabbak voltak, méterekkel kerülték el a kapunkat. 2 percel a vége
előtt még Huszainak volt egy helyzete.
Hajszállal nyertünk.

2009. nov.
A Budakalász bár pár éve még az NB2-ben szerepelt, most a negyedosztály utolsó előtti helyén szerénykedik. A csapat játékosa az NB1-et is megjárt Váci
Zoltán.
Már az első másodpercekben faltoltak a Kalásziak. Czene szabálytalankodott a 16-oson belül, a jogos 11-est a balhátvéd Konkoly Tamás értékesítette. Borgulya
szabadját védte Edelényi. A 35-dikben Répási pontos labdáját Huszai váltotta gólra.
A második félidőt egy érvénytelen góllal, és egy kihagyott lehetőséggel kezdtük. A 10-dik perc körül egy előlrevágott labdát Huszi lőtt a kapuba, de hamar
jött a válasz, miután Rózsás kapus összeszaladt a védőjével. Ezután nagyon sok helyzetet kihagytunk. Borgulya, Huszai, Wirkler, és Kovács előtt is adódtak
lehetőségek, Novotának is akadt egy gyatra lövése, ami mellé ment. Az utolsó 10 percben aztán jött az örömjáték. 10 perc alatt alakítottunk ki annyi helyzetet,
mint amúgy az egész meccsen. A 80-dikban Wirkler tört kapura, de nem volt ereje befejezni, így került Huszi elé, aki ismét beköszönt. Borgulya visszasarkalta,
Kovács fölé lőtte. Edelényinek több nagy védése is volt. A 88-dikban Össze-vissza lökdösték Forot, aki ígyis be tudta adni Huszinak, aki a jobb fölsőbe
emelt. A végén azért még beengedtünk egy gólt.
2009. Szept.
Az a Hévízgyörk volt az ellenfél, amely négy döntetlent, és két szoros vereséget könyvelhetett el eddig, és sokan féltették a mieinket ettől a meccstől,
mert álítólag durvák a Györkiek.
Gyűrtük az ellenfelet, az első félidőben 3 helyzetünk volt. Huszai, és Kovács is tüzelt, de mellé, fölé ment a labda, egyszer pedig Gedei védett.
A második félidőben mindkét fél helyzetig jutott. CSépányi közelről a kapusba 43-dikban Huszait Hanula váltotta.
lőtt, Majd Czene labdavesztése után a mi kapunk előtt is gólszerzési lehetőség adódott. a 9-dikben Szabó Dani cselezett ki két embert a bal szélen, és
beadását Huszi belőtte. a 13-dikban Csépányi közeli lövése jött ki Gedeiről, a kipattanónál Kovács volt a leggyorsabb, és a hálóba Helyezett. A 17-dikben
Wirkler szerzett labdát, Kokó pedig góllal fejezte be az akciót. A 25-dikben Borgulya, a 29-dikben Huszai is rontott. A 33-dikban Foro paszát Huszi továbbította
a hálóba. Az ötödik gólnál maga a kapus ütötte be Huszai lövését. A 43-dikban Huszait Hanula váltotta. A Hévízgyörk is valamikor talált egyet, de azt már nem tudom, mikor:P

2010 április

2012.08.15

25. kör: veres-tárnok 2-2
 tárnok: Kaszás, Nagy, Takács, Veszeli, Pánczél, Pánczél, Szabó, Szabó, Rácz, Marczinkovics, Fagyal.
 A sokszor akaratgyenge Tárnok tavasszal 9 meccs alatt egy pontot sem szedett el az ellenfelektol, viszont nagy hiányzóik tértek vissza, Lukács, Szabó,
Pánczél.
 Veresi focista nem kapott sárgát,  Tárnokiak 2-t. Unalmas mérkozésen picit kezdtünk jobban, aminek a 30-dik percben lett meg az eredménye, Kovács 18 m-rol
leadott nem túl eros lövése talált utat a kapuba. A 60-dik percben kavarodás után a fiatal Marczinkovics egyenlített. 3 percre rá egy szöglet után a jó
formában levo Baranyai talált kapuba. Az utolsó fél órában nagyot küzdött a Tárnok, Pánczél révén újra egyenlő lett. Még két Tárnok helyzet maradt ki,
Marczinkovics, és Szabó viszont még normális lövésig sem jutott el. Bár nekünk is volt lehetoségünk, nagyon rosszul játszottunk.

Elhanyagolt pályáján a 3-dik percben szerzett vezetést a Gödöllő 11-esből. A 15-dikben a tömörülésben Erdő-Lahner? lőtt fölé, a szögletdömping után Czene?
lőtt mellé. A 30-dikban felsőlécet lőttünk. A 36-dikban Jenei lapos szabadját szépen védte a kapus. A 40-dik perc körül Jenei lőtt, és kezezésért kaptunk
11-est, amit a korábbi válogatott higgadtan belőtt. Deák Bálint beadása után lőtt Fölé egy gyerek, Veresi támadás közben fújták le a félidőt. A második
félidő 26-dik percében gödöllői szabadot úsztunk meg. Rögbi jelenetek után Rózsás védett nagyot. Dunakeszistákkal föltöltött csapatunk egyre inkább szétesett,
egyre inkább fáradtak a srácok. Talán a legfáradtabb, a hetes számú Serdült szemből lőhetett, a kapusba. Egy percel később hasonló szituációból ismételhetett,
és témfergő játékosunk hosszas habozás után megszerezte a győztes gólt. A gól erőt adott a csapatnak ahhoz, hogy a maradék időben megőrízzük előnyünket,
igaz, a 92-dikben csak a gödöllői csatáron múlott, hogy mellé lőtt.

2009. nov.
22.perc:Védősorból előlrevágott labdánál a Huszai, és Kovács által fölépített támadás végén Foro  fejelt 5 méterrol a felso lécre.
27.perc:Huszai cselezgetett az alapvonalnál majd középre adott Borgulyához, aki 6 méterrol Stammel kezébe lott.
31.perc:Kipattanó labdát Virkler  lotte kapásból kapura 19 méterrol, de Stammel védte a lövést.
33.perc:Szöglet után Peto perdített 7 méterrol a kapu jobb oldalába. (0-1).
43.perc:A tizenhatos és az alapvonal sarkáról lott szabadrúgást Huszai, de eros lövését védte Stammel.
59.perc:Beadás után Horváth M. vette le a labdát, majd a kapust szerette volna kicselezni, de belevezette azt, majd a róla kipattanót Padutsh lotte az
üres kapu felé, de a gólvonalról mentettek.

2010. május

2012.08.15

2010. máj.
Tápiószecsőre látogattunk, lerítt a meccsről az érdektelenség.
2.perc: Lévaihoz passzoltak, aki egy szép csel után 15 méterről laposan a jobb sarokba lőtt. (1-0).
7.perc: Deák lőtt 7 méterről kapura, de Szilágyiról kifelé pattant a labda.
14.perc: Juhász B. cselezte ki a fél védelmet, majd egy az egyben Rózsásra vezetve a labdát a kapusba lőtt.
31.perc: Belőtt labda után lőttünk kapura, Stammel bravúrral védett.
48.perc: Stammelről kipattanó labdát Mészáros lőtte a kapuba. (1-1).
51.perc: Szöglet után Majzik B. érkezett a hosszún majd a kapuba fejelte a labdát 7 méterről. (2-1).
61.perc: Répási 25 méterről centikkel a kapu fölé.
72.perc: Juhász B. beadását kifejeltük, majd ugyanő gyűjtötte be a labdát, majd 17 méterről pár centivel a kapu fölé lőtt.
83.perc: Juhász B. ugratta ki Hollót, aki 8 méterről Rózsás kezébe emelt.

2010. máj. 26.
 Az elso 5 perc után átvettük az irányítást, középre passzoltuk, és az egyik támadó jó 13-rol lott, a labda 20 cm-mel ha mellé ment. 8. az erdokertes lohetett
szabadrugást a 16-os balsarkáról, Baranyai középen védett. 9. Jenei lott szabadot 17-rol 1 m-el fölé. 10. A csatár már csak Baranyaival állt szenben, de
ellotte keresztbe, majd ugyanebben a percben jobbról lottek, de kapusunk védett. 31. Kovács lott 10-rol középrol, Hajdu a lécre tolta. Nem sokkal késobb
le kellett cserélni a kapusukat. 42. Baranyai kiejtette a labdát, Egerszegi Gábor pedig köszönte szépen, megszerezte a vezetést. 55. Répásitól indult a
támadás, de a csatár közvetlen-közelrol a kapus kezébe lotte. 57. félpályáról indítottuk a támadást, kitoltuk a jobbszélre, kovács pedig mellé lott, (pedig
bent ketten is várták). 77 Baranyai már verve volt, de az Erdokertesi mellé fejelt. 82. Kovács már sokadszor szólalkozott össze védojével, kakaskodásért
mindkét játékos piroslapot kapott. 86. a védokrol lecsorgó labdát lottük rá, de a kapus ezt még védte, egy percel késobb viszont megintcsak egy lecsorgó
labdát Erdo-Lahner védhetetlenül vágott a balalsóba Kovács Balázs helyérol. Az utolsó pillanatokban szabadrugást kapott a hazai csapat, amit Morár Gábor
védhetetlenül lott kapunkba.

1973-as Pest-megyei Hírlap-kupa döntő

2012.01.26

egy mérkőzés 1973-ból:

Tárnok nyerte a Pest megyei Hírlap Kupát
Megyei labdarúgó MNK dönto: Tárnok - Veresegyház 3:2 (1:1) Tárnok, 1000 nézo, Vezette: Aranyosi
Szerdán délután Tárnokon rendezték meg a Pest megyei labdarúgócsapatok MNK döntojét, ahová meglepetésre két alsóbb osztályú csapat jutott. A Magyar Népköztársasági
Kupa küzdelmeibol már az elozo fordulókban kiesett a Kossuth KFSE, a Váci Híradás, a Dunakeszi Vasutas és a Ceglédi vasutas. A megyei döntot Tárnok és
a Veresegyház labdarúgócsapata vívta.
Tárnok: Papp - Pilár, Zalán, Szabó J., Móri, Muskovits, Barát, Bagdi, Illés, Szabó M., Jávor. Edzo: Poszmik István.
Csere: a második félidoben, Illés helyett Szegedi, Bagdi helyett Áment.
Veresegyház: Tóth Gy. - Nelhaus, Prokovecz, Németh E., Czene, Harcos, Tóth J., Misnyovszky, Ribánszky, Szendroi, Berki. Edzo: Maglódi József. Csere: Tóth
Gy. helyett Csobánczi, Szendroi helyett Berta Gy.
Rendkívül sokan voltak kiváncsiak a mérkozésre. A vendégcsapatot 150 szurkoló kísérte el, míg a hazaiakat közel ezren bíztatták a pálya körül. Nem volt
hiány a tárnoki szurkolók részérol bíztatásban, felvonultattak kereploket, dobokat és vígan lobogtatták a zöld-fehér színu zászlókat. Igazi kupahangulat
volt a pályán. A hazai együttes szerezte meg a vezetést a 14. percben, Illés révén.
De mintha megártott volna a vezeto gól, mert ezután negyedórákig nem történt semmi a pályán. A két 16-os között pattogott a labda, a két csapat védelme
állta a harcot az ezekben a periódusokban gyengébben játszó csatárokkal szemben. Az elso félido végén többször is alkalom nyílott mindkét csapat részérol,
hogy gólt szerezzen csapatának, Szabó M. négy alkalommal is lohetett volna egy perc alatt, 8-10 méterre a kaputól.
A negyvennegyedik perc meghozta a vendégek egyenlíto gólját. Berkit egy pillanatra szabadon hagyta orzoje, a csatár ezt kihasználta, hosszú vágtát futott,
majd a kétségbeesetten kifutó Papp mellett hálóba lotte a labdát. 1:1.
Újrakezdésre már nem volt ido. A második félidoben jelentosen emelkedett a játék színvonala, mindkét csapatnál cseréltek az edzok.
A negyvennyolcadik percben Ribánszky hét méterrol lotte fölé a labdát. Az ötvenedik percben kétszer is meleg helyzet adódott a vendégek kapujánál, Csobánczi
mindkét alkalommal rosszul öklözött, és a hazai játékosok elé pattant a labda. A 70. percben Zalán hagyott ki nagy helyzetet, a 71. percben Szabó nagy
lövését védte a vendégek kapusa. A 73. percben Csobánczi kifutott, Illés elé pattant a labda, azt azonban a befutó Prokopecz az üres kapuból, a gólvonalról
vágta ki.
Emelkedett a játék színvonala, élvezetes volt a játék.
A 75. percben 18 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes, a büntetot Zalán végezte el, és lövése a sorfal mellett a bal kapufa oldalába
vágódott, 2:1. Egy perccel késobb Barát négy embert, a teljes védelmet átcselezve, látványos, szép gólt lott a vendégek hálójába, 3:1.
A 80. percben a hazaiak kapusa Papp, fejjel mentett Berki elol. A 84. percben Ribánszky állította be a végeredményt, egy szögletrúgás nyomán, fejérol a
tehetetlen Papp mellett a hálóba hullott a labda, 3:2.
A mérkozés után melegen ünnepelték a tárnoki szurkolók a hazai, gyoztes csapatot, és a vereséget szenvedett veresegyháziakat is. Mindkét együttes dícséretet
érdemel, elsosorban azért, hogy az MNK során a megyei döntoig eljutottak. Aranyosi játékvezeto és két partjelzoje kitunoen látta el feladatát.

2005-2009 nb iii-as mérkőzések

2010.08.27

Teljes bejegyzés | Menüpont: archívum | Hozzászólások: 0

1950es évek meccsei

2010.08.26

1958. 10.11. Veresegyház-Vác Petofi II 2-1
5. percben a Veres Menyhárt révén vezetést szerzett. Második félido 30 percében a Váciak Tót 2-t szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a 11-est Hizó
értékesítette. Néhány percel késobb Menyhárt a kapu mellé lott. Befejezés elott néhány percel a Váciak Cservenák szabadjával szépítettek.
Jó: Básti, Hizó, Tóth 1
11.23. Erdokertes-Veresegyház 3-3
A játékvezeto nem jelent meg, ezért az ifi játékvezeto vezette le a mérkozést félórás késéssel. Az elso 20 percben inkább a küzdelem dominált, kevés helyzettel.
A 25-dik percben Molnár lott gólt, majd egy percel késobb Erdokertes egyenlített. A 35-ben Hizó lott gólt, majd az 57-dikben Erdokertes egyenlített. 5
percel késobb a veresi Tóth lott gólt. A 70-dikben Rózsait a Veresbol kiállították utánrugás miatt, eztkövetoen a 72-dikben Erdokertes egyenlített. A maradék
idoben a technikásabb Veresiek hiába támadtak, a gyozelmet már nem tudták megszerezni.
1959. 05.14. Veresegyház-Erdokertes 3-0
A hazaiak az 5-dik percben Tóth 1 révén vezetéshez jutottak, majd a 10-dik, és a 28-dik percben Noficzer volt eredményes. A második félidoben mindkét oldalon
sok helyzet adódott, de a csatárok kihagyták.
Jó: Básti, Hizó, Noficzer, Maglódi
05.22. Dunakeszi-Veresegyház 1-1
A 22-dik percben a Dunakeszis Süto a beadást váró kapus mellett a hálóba lott. Kiegyenlített játék mellett a 35-dik percben Noficzer a baloldalról átívelt
labdát védhetetlenül a kapuba bombázta. Az elso 45 perc hajrájában a Dunakeszi volt a kezdeményezobb. A félido utolsó percében Nagy elfutott, de a biztos
helyzetbol a veresi kapu mellé lott. A 75-dikben Kemencik bombáját védte Sebestyén a veresi kapus. A 81-dikben a kitöro Dunakeszis balszélsot gáncsolták,
Süto 11-esét Sebestyén kiütötte. Foleg a második félidoben további helyzetek is adódtak a csatárok elott, de mindkét kapus nagyszeruen teljesített.
Jó: Sebestyén, Básti, Rózsai